Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková

29.05.2022 -
Nejen se soupeři, ale také se silným větrem a vlnami si museli poradit účastníci mistrovství ČR ve sprint triatlonu, které se konalo v sobotu 28. května v rámci závodu INTERTECH TRIATHLON SUPERPRESTIGE Brno. Titul vybojovali domácí triatlonisté Lukáš Kočař a Alžběta Hrušková, kteří si zároveň připsali nejvíce bodů do Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu.

Startovní listina slibovala atraktivní souboj mezi zástupci olympijského a dlouhého triatlonu. A mezi muži se tato předpověď potvrdila. Z vody šel po 750 metrech plavání jako první Filip Václavík, stíhat se ho ale rychle vydal Lukáš Kočař, sedmý muž loňského mistrovství Evropy ve středním triatlonu. „Ve vodě to byla docela mela. Jak foukalo, tak byl ten náš Prýgl docela rozvířený. Navíc jsem dvakrát dostal úder do pusy. Z vody jsem šel se ztrátou asi 35 vteřin. Na kole se mi podařilo rychle předjet jednu skupinu a pak jsem na konci prvního okruhu dostihl Filipa. Chvíli jsem jel s ním, ale vyšel mi už první útok v serpentinách, kterými se vyjíždí na Starou dálnici. Pak už jsem si ten závod jen užíval,“ řekl Lukáš Kočař, který zvítězil v čase 57:29.

Druhé místo obsadil Filip Václavík se ztrátou 78 vteřin. Pro bronz si doběhl David Korous, který zaostal za vítězem o 3 minuty a 16 vteřin.

Pro Kočaře byl brněnský závod rozjezdem před jedním z vrcholů sezony. „V první polovině června pojedu mistrovství světa v terénním triatlonu v Rumunsku. A koncem června bych chtěl jet IRONMAN ve Frankfurtu nebo v Klagenfurtu,“ řekl český reprezentant v dlouhém i terénním triatlonu.

V závodě žen byla velkou favoritkou Alžběta Hrušková, která tuto roli potvrzovala už od plavecké části. „Skočila jsem do vody a jela si svoje tempo. Vytvořila jsem si poměrně velký náskok. Když jsem pak na kole viděla, že se mi soupeřky nepřibližují, držela jsem si svoje tempo a užívala si závod na domácí půdě,“ řekla Hrušková, která zvítězila v čase 1:06.

Pro druhé místo si doběhla Tereza Svobodová, která cílovou branou na břehu Brněnské přehrady proběhla o 31 vteřin později. Bronzová medaile z mistrovství republiky patří Barboře Jedličkové, která zaostala o dalších 25 vteřin.

Český pohár v olympijském a sprint triatlonu bude pokračovat 5. června závodem žactva CZECHMAN Kid’s a následně mistrovstvím republiky v olympijském triatlonu, které bude 2. července hostit Příbram.