Zikmund a Řenč vládli víkendu v Račicích.

22.06.2020 -
Víkendové triatlonové závody nabízejí v letošním roce opravdu nejvyšší možnou domácí konkurenci. V sobotu ve sprint triatlonu dominoval Tomáš Zikmund a v neděli ovládl ½ Ironman s intervalovým startem Tomáš Řenč.

Sobota: Sprint triatlon - ICT Triatlon Račice

Poslední jarní sobotu přivítal areál v Račicích závod ve sprint triatlonu, kterého se mimo české elitní triatlonisty zúčastnil také profesionální cyklista Adam Hansen, který ukázala, že je na kole opravdu extra třída. V celkovém pořadí Adam obsadil třetí příčku těsně za druhým skvěle běžícím Frantou Schovalem a prvním bezkonkurenčním Tomášem Zikmundem, který potvrdil roli favorita závodu a v plavání i v závěrečném běhu předvedl nejlepší výkony dne. Adam Hansen všem ukázal, že je opravdu v cyklistice někde úplně jinde, když prolétl cyklistickou část (20km) za 25minut a 10vteřin. Rozdíl v čase cyklistiky byl mezi Adamem a vítězem závodu Tomášem přes 3 minuty.

Mezi ženami se z vítězství radovala juniorka Julie Balcarová před druhou Lenkou Fanturovou a třetí Kristýnou Dvořákovou.

(zdroj:sportgroup.cz)

Podrobné výsledky

Neděle: ½ Ironman - interval Račice

První letní neděle přilákala do Račic opět zajímavé závodníky, kteří poměřili své síly na polovičních ironmanských tratích s intervalovým startem. Na startu závodu byl jasný favorit Tomáš Řenč, kterému tentokrát chyběli jeho největší soupeři. Tomáš závod opanoval jako jediný pod hranicí 4hodin. Nejlepší výkon podal na cyklistické části, kde na druhého nejlepšího cyklistu najel přes 4 minuty a závěrečný půlmaraton zvládl také nejrychleji za 1:24. Druhým v cíli byl nejrychlejší plavec dne Filip Václavík, který zvládl také výborně cyklistickou část, avšak v běhu již neměl sílu se přibližovat k suverénnímu Tomášovi a na třetího Jana Šnebergera si náskok s přehledem pohlídal. Čtvrtou pozici v závodě obsadil Petr Vabroušek, který absolvoval také sobotní závod v rámci kvalitního rozjetí. Petr popisuje závod v Račicích na svém facebook profilu takto: “Díky intervalovému startu (po minutě) to bylo hodně o samotě a ideálním rozvržení sil. Celý závod moc nevíte, jak si stojíte a propočítáváte si to většinou až při běhu podle tempa a čísel soupeřů. Po ideálním sobotním rozjetí to včera bylo bez deště i bez defektu a hlavně běh v lese byl úžasný.”

V závodě žen vyhrála v kvalitním čase pod 5h Hana Švarcová.