Ironman Tallin, Valachy Man, Norseman

6.08.2019 -
Milan Svoboda, Jaroslav Hýzl a Daniel Machek vezou další sloty na MS z Estonska. Extrémní Norseman prověřil naše srdcaře. Valachy Man znovu ovládl stříbrný medailista z Evropského poháru Radim Grebík

Ironman Tallin - Estonsko - full distance

V Estonsku byl nejlepším českým závodníkem Jan Rožek, který si celkově v kategorii age group doběhl pro 24. místo a ve své velice nabité věkové kategorii bere 12.místo. Druhým českým závodníkem byl v závodě Milan Svoboda, který zaostal za Honzou o 7 minut a v celkovém pořadí mu čas 09:30:40 stačil na 29. místo. Ve své věkové kategorii bere Milan krásné 6.místo a z Estonska si odváží vstupenku na MS Hawaii. Dalším reprezentantem, který se také dostal pod 10h byl Jaroslav Hýzl, který si ve své kategorii doběhl pro 4.místo. Jaroslav popisuje svůj boj s bolavou patou v závěrečném běhu velice hezky "Od 5.místa, po osmé a zase zpět ke čtvrtému. A když už jsem fakt nemohl někde kolem 22km a bolela mě pata tak, že jsem myslel že nedám ani krok, natož další půlmaraton, tak jsem na Leničku zavolal “pata boliiii” a víte co mi řekla? Jsi železný muž, tak bojuj. To mě dostalo až tak, ze jsem opravdu začal přemýšlet, že doběhnu a že mě dnes živého nedostanou. Opravdu to bolelo a bolí do teď, ale čtvrté místo, na které jsem se dostal okolo 30km už jsem nepustil, i když zezadu na mě dotírali soupeři. Cil jsem si ani neužil, opravdu pata zastínila euforii že jsem to zvládnul, ale byl jsem rád a věděl, že Hawaii vyjde. A vyšla. Opravdu dnes cítím velkou radost a možná něco jako štěstí. Děkuji všem za krásné vzkazy, za podporu a “mým” holkám, že mi věřily a podporovaly."  V tomto závodě však startoval také Daniel Machek, který si jako jediný český závodník odváží zlatou medaili a bere také slot na MS na Hawaii. Daniel s náskokem přes půl hodiny jednoznačně zvítězil ve své věkové kategorii. V Estonsku se bohužel v závodě nepředstavila žádná česká reprezentantka.

(zdroj: facebook Jaroslav Hýzl)

Podrobné výsledky

Valachy Man

Jeden z nejpočetnějších závodů u nás je jednoznačně Valachy Man. O víkendu se na tento prestižní závod vydalo kolem 1100 sportovců. Díky intervalovému startu a kratším distancím je závod lákadlem pro širokou veřejnost. Každoročně se však závodu zúčastňují top triatlonisté z naší republiky. Na startu závodu nechyběl loňský vítěz, Radim Grebík. Závod znovu vyhrál před druhým Vojtou Bednarským a třetím Petrem Štastným. Radim ze závodu rovnou pokračoval na Evropský pohár Juniorů do tábora, kde druhý den obsadil skvělé druhé místo.  Podrobný report ze závodu Valachy Man najdete na odkaze

Norseman

Extrémního Ironmanu v Norsku s převýšením přes 5000m ze zúčastnilo 5 českých závodníků. Nejlepším mezi našimi muži byl 43. Libor Dočkálek. V tomto závodě však jde na prvním místě o dokončení a zážítky z trati, proto smekám před všemi borci, který tento závod dokončili. Martin Cindr, Vojtěch David, Sandra Kocůrková,

Krásné 5.místo vybojovala v tomto závodě jediná statečná česká žena Sandra Kocůrková, která těsně nestihla časový limit pro dokončení posledního úseku závodu v tzv. black finish. Sandra na svém facebookovém profilu uvádí, že právě dosažení vysněného black finishe je pro ní cíl se na tento závod znovu vypravit.

(zdroj : facebook Isklar Norseman Xtreme Triathlon)