Nabitý víkend : Aquatlon, Xterra, Swimrun, Ironman

9.04.2019 -
První dubnový víkend byl ve znamení závodů v různých multi sportovních odvětvích. Příbram hostila další kolo ČP v aquatlonu, na Kypru se jela Xterra, ve Španělsku začala letošní série Challenge family.

Aquatlon Příbram

Ve středočeském městě se v neděli 7. dubna radovali z vítězství Lukáš Červenka a Heidi Juránková, která si jako dorostenka připsala své první aquatlonové vítězství v kategorii žen.

Plavecká část se odehrála v příbramském aquaparku, kde závodníci absolvovali 400 metrů. Běh pak zavedl účastníky do areálu rybníka Hořejší Obora, kde byla v hlavní kategorii nachystána pětikilometrová trať.

V závodě žen si nejrychlejší plavecký čas připsala Adéla Kracíková (4:41), hned na druhé příčce vyplavala Heidi Juránková (5:02). „Před závodem jsem neměla velká očekávání, protože dva dny před ním jsem byla nemocná,“ vyprávěla po závodě chraplavým hlasem. „Skočila jsem do vody a snažila se držet Danči Přikrylové, což se mi povedlo, takže z toho byl můj osobák.“ Do běžecké části pak šla z komfortní pozice. „Věděla jsem, které holky startují za mnou. Nechala jsem se jimi doběhnout, takže jsme pak celý běh absolvovaly spolu. V posledním kole jsem se nechala předběhnout, abych šla z druhé pozice. Kousek před cílem jsem pak rozhodla ve sprintu,“ popsala závod ze svého pohledu. Heidi Juránková zvítězila o dvě vteřiny před Terezou Svobodovou, s odstupem minuty a čtvrt si pak pro bronz doběhla Eliška Říhová. Zajímavostí je, že kromě Heidi Juránkové se v Příbrami radoval z vítězství také její stejně starý bratr, který triumfoval v kategorii dorostu. (zdroj CTA)

zdroj: CTA

V závodě mužů potvrdili své plavecké kvality Šimon Koblížek s Lukášem Červenkou, kteří dohmátli v rozpětí čtyř desetin sekundy a s pětivteřinovým náskokem na Tomáše Zikmunda.

V běžecké části se Šimonu Koblížkovi čelo závodu postupně vzdalovalo, zatímco reprezentant Lukáš Červenka se na něm držel i nadále. Dopředu se naopak posouval Martin Semerád, který si sice připsal „až“ třináctý nejlepší plavecký čas, suverénně nejrychlejším během se ale propracoval na čtvrtou pozici.

Zvítězil Lukáš Červenka, který si připsal druhý nejrychlejší běžecký čas. Druhý doběhl Tomáš Zikmund se ztrátou jedenácti vteřin. Spolu s nimi vystoupil na stupně vítězů třetí Jakub Powada.

Český pohár v aquatlonu pokračuje už příští víkend závodem v Jablonci nad Nisou, kde se bude bojovat nejen o pohárové body, ale také o mistrovské tituly.

Výsledky :

Muži: 1. Lukáš Červenka 19:31, 2. Tomáš Zikmund 19:42, 3. Jakub Powada 19:44

Ženy: 1. Heidi Juránková 22:29, 2. Tereza Svobodová 22:31, 3. Eliška Říhová 23:45

Kompletní výsledky najdete zde.
zdroj: CTA

Challenge Salou - half distance

Ve Španělsku se konal první letošní závod oblíbené série Challenge family a na start se postavil letos již v profesionál Petr Soukup a v amatérech Jiří Kesl. Petr Soukup si z prvního startu v profesionální kategorii odváží 29.místo a zjišťuje, že závodit mezi profíky nebude žádný med. Nadějný triatlonista Jiří Kesl v závodě nenašel konkurenta, ovládl svou věkovou kategorii a odváží si výborný výsledek na začátku letošní sezony.

zdroj : facebook Petr Soukup

Swim Run World Series

První závod letošní série ve swimrunu se konal v Chorvatsku na krásném ostrově Hvar. Na start závodu se postavilo duo Helena Karásková a Martin Flinta. V závodě vybojovali vítězství s náskokem téměř 40 minut na druhý tým a úspěšně vykročili za cílem vyhrát celou sérii.

zdroj: facebook icebugrunning.cz

XTERRA Cyprus

Evropská série závodů XTERRA odstartovala závodem na Kypru. Do závodu nastoupil k prvnímu závodu letošní sezóny český matador terénního triatlonu Jan Kubíček, zkušený Jaroslav Balatka a Sandra Kocůrková. V závodě si Jan Kubíček doběhl pro 8.místo v profesionální kategorii. Jaroslav Balatka ve své kategorii neměl žádného stejně zkušeného soupeře, který by mu znepříjemnil cestu za vítězstvím. Sandra Kocůrková bojovala ve své kategorii pouze s jednou soupeřkou, která byla nad její momentální síly a odváží tak si z Kypru odváží druhé místo.

zdroj: xterraplanet.com