Volár a Fairaislová suverénně ovládli Karvinský aquatlon

14.04.2018 -
Karviná,18.května 2018 - při Karvinském aquatlonu dominovli favorité. Z vítězství se na čtrvtém závodě aquatlonového seriálu českého poháru radovali Jan Volár a Iveta Fairaislová

Ve slezském městě absolvovali závodníci 400 metrů plavání v bazénu STARS a 5000 metrů běhu se startem v historickém centru města. Právě na propracovanou běžeckou část jsou pořadatelé pyšní, protože závodníci všech věkových kategorií absolvují vždy jen jeden okruh – žáci kilometrový, muži a ženy pětikilometrový. „Trať byla zajímavá. Mimo jiné se běželo krásným parkem,“ chválila pořadatele Iveta Fairaislová.

Nejrychlejším plavcem byl Filip Václavík, na kterého Jan Volár ztratil s časem 4:27,3 necelých sedm vteřin. „Plavání pro mě nebylo úplně dobré. Nedávno jsem se vrátil ze soustředění, tak na mě ještě doléhala únava,“ zhodnotil plavání závodník Etriatlon Teamu.

V běhu byl ale Jan Volár suverénně nejrychlejší, a tak ztrátu velmi rychle smazal. Pětikilometrový úsek absolvoval o více než minutu rychleji než druhý nejlepší běžec Jan Trutna. „Věděl jsem, že běžecky na tom nejsem špatně, nicméně pořadí ovlivnil i fakt, že řada kluků je na reprezentačním soustředění,“ dodal objektivně. Na druhém místě finišoval se ztrátou 62 sekund Filip Václavík, třetí doběhl Jan Trutna.

Jan Volár má nyní na kontě dvě vítězství ze dvou svých startů v AQUATLON CZECHTRISERIES (český pohár v aquatlonu), přičemž do celkového pořadí se počítají nejlepší tři výsledky. Poslední pohárový závod se koná za týden v Praze. „Určitě tam pojedu s cílem zvítězit,“ nastínil své plány.

Fairaislová rozhodla suverénním během

V kategorii žen byla velkou favoritkou Iveta Fairaislová. Ani jí se však v bazénu nedařilo podle představ. Plavala za 5:00,1 a z druhé pozice ztrácela na nejrychlejší Michaelu Procházkovou devět vteřin. „Čas jsem měla ještě horší než minulý týden v Příbrami, což se mi vůbec nelíbí,“ řekla sebekriticky talentovaná reprezentantka.

Stejně jako Jan Volár ale byla zcela dominantní v běhu. Druhou nejrychlejší ženu běžecké části porazila dokonce o minutu a padesát vteřin! „Přitom se mi neběželo moc dobře, protože bylo horko a špatně se dýchalo,“ dodala vítězka karvinského závodu. Druhá Lenka Švecová na ni ztratila více než dvě a půl minuty. Třetí místo si odvezla Tereza Charvátová.

Závodnice týmu TCV Jindřichův Hradec má teď na kontě dvě pohárová vítězství. „Příští týden v Praze se budu snažit zaútočit na první místo v celkovém pořadí. Snad se to podaří.“