Byl to nejtěžší závod, co jsem kdy jela, říká Jana Brantlová, stříbrná z Krušnomana

11.05.2017 -
Jana Brantlová z týmu Velosport Domažlice si o víkendu odskočila z krátkého triatlonu na horský duatlon Krušnoman LONG. Mezi ženami získala stříbrnou medaili. O tom, jak prožila závod a co chystá do letošní sezony si můžete přečíst v našem rozhovoru.

Jak ses připravovala na Krušnomana?

Na Krušnomana jsem se nijak zvlášť nepřipravovala, dala jsem si ho v rámci přípravy na celou sezónu, ale samozřejmě jsem v tréninku zařadila kopce. Před závodem jsem ani nechtěla vědět, do čeho jdu a jak moc je to náročné. Stačilo vědět, že je to ve sjezdovce.

Závodíš na tratích sprint nebo olympijského triatlonu. Horský duatlon na distancích 5-82-15 je úplně jiná káva. Co tě přilákalo do Klínů na start tohoto závodu?

Závod jsem si ani nevybírala, přeci jen jít do něčeho takového se člověku jen tak nechce, ale vybrala mi ho trenérka Evina Nováková jako dobrý základ sezóny a že z něčeho můžu později těžit.

Langhammerův dýchánek kořeněný výběhem do sjezdovky a těžkým profilem cyklistiky patří zkraje sezony do ranku velmi náročných závodů. S jakou strategií jsi šla do závodu?

Náročné to bylo opravdu hodně, hlavně v porovnání s OH triatlony. Delší tratě mi ale sedí více, takže si na druhou stranu užívám, že tu nerozhodne plavání na začátku závodu a že si tady musím rozložit síly a ne to "rvát, co to jde". Vloni jsem se na konci sezóny rozhodla jet půlku v Doksech a hodně se mi dlouhé tratě zalíbily.

Jak jsi prožila závod?

Byl to rozhodně nejnáročnější závod, který jsem kdy jela. Závod jsem se snažila si užít, i když tady to ne vždycky šlo. Největší krizi jsem měla asi v prvním okruhu cyklistiky, kdy se jel výjezd z Německa zpět na Klíny a kopec stále nekončil, tak to jsem si myslela, že už to nemůžu vyjet znova a ještě poté běžet, ale ve sjezdu ve druhém kole jsem si odpočinula, občerstvila a připravila se na druhý výjezd, který mi sedl mnohem lépe. A byla jsem pak i překvapená, že jsem se rozběhla poměrně svižně. Ale fyzicky byl rozhodně náročnější běh, ale to jsem naštěstí krizi pak už neměla.

Vybojovala jsi stříbro mezi ženami. Jak si ceníš tohoto úspěchu?

Druhého místa si určitě cením, i když tady chyběla spousta favoritek, ale přeci jen být v mém věku na bedně při poháru v dlouhém triatlonu je super.

Jak ses dostala k triatlonu a jak dlouho se tomuto sportu věnuješ? Čeho bys jednou ráda dosáhla?

Triatlonu se věnuji teprve pátým rokem. Jako malá jsem závodně plavala a asi od 7. třídy pak přešla na běh na dlouhé tratě, steeple a také běhy do vrchu, ale vždycky jsem to chtěla zkombinovat do triatlonu. Zatím se věnuji olympijskému triatlonu, ale mnohem víc mne lákají půlky a samozřejmě poté ironman. Takže bych se chtěla jednou podívat na Havaj a zažít tu atmosféru.

V loňské sezoně jsi skončila třetí v rámci celkového bodování poháru Czechtriseries. Co na to říkáš?

Na začátku sezóny bych tohle rozhodně nečekala. Celé jaro jsem totiž bojovala se zánětem v achilovce, takže jsem byla pak hodně překvapená, že jsem se takto rozjela a konec sezóny jsem si maximálně užila a třetí místo v celkovém hodnocení byl super bonus.

Trénuješ pod vedením zkušené Evy Potůčkové. Jaké máš podmínky k tréninku?

Tři týdny před Krušnomanem jsem se vrátila ze soustředění s reprezentací z Mallorky, pak jsem měla krátký odpočinek a pak už několik tréninků v kopcích, abych všechno zvládla. Navíc jsem do toho doháněla školu, takže to byly opravdu náročné 3 týdny. Teď po závodě se zase budu víc věnovat plavání, kde mám největší rezervy a před závodem jsem se mu tolik nevěnovala.

Na které závody se letos chystáš?

Letos se chystám objet ČP v OH triatlonu, pokusit se alespoň obhájit loňská umístění. Na závěr sezóny si dám duatlon v Příbrami a ještě bych si zase chtěla zajet nějakou půlku, to ale zatím nechávám otevřené, kdy a kde to bude. A pokud se to sejde, tak si klidně zajedu i nějakou pěknou xterru. Jinak se budu v rámci tréninků účastnit i cyklistických závodů, například Giant ligy v Plzni na Lopatárně nebo různých běžeckých závodů.