Halfironman v Pule mi "zachránil" celou loňskou sezonu, říká Honza Volár

13.02.2017 -
Honza Volár měl sice povedený vstup do loňské sezony v podobě dvou stříbrných medailí na závodech v ČP, ale pak už se mu nevedlo podle představ. V závěru si "zkusil" premiérově "půlku" v chorvatské Pule a v čase 4:15 tam skvěle opanoval svou věkovou kategorii. V současné době se pilně připravuje v tandemu s Karlosem Petráskem a s během mu pomáhá "americký rychlík" Daniel Noah. Více v rozhovoru

Jak hodnotíš loňskou sezonu? 

S uplynulou sezonou spokojený nejsem. V olympijských triatlonech jsem nezajel vůbec nic. Jedinou světlou stránkou bylo 2. místo na IRONMANU 70.3 v Pule a zisk titulu mistra ČR v duatlonu z Žamberku. Mrzí mě to. Fyzicky jsem se cítil velmi dobře, ale špatně jsem si nastavil hlavu a s tím se závodit nedá. 

Jak vnímáš svou halfironmanskou premiéru v Pule? 

Byla to pro mě velmi důležitá zkušenost. Potvrdil jsem si, že delší vzdálenosti jsou mi šité na míru a vlastně mi závod v Pule "zachránil" celou sezonu. Navíc mě potěšilo i to, že 6 dní po polovičním Ironmanu jsem schopný znovu závodit. 


Pavel Karlos Petrásek si v našem rozhovoru hodně pochvaloval možnost trénovat s tebou. Jak to vnímáš ty? 

S Pavlem absolvuji většinu tréninků a je to obrovská výhoda. Karlos je sice znám tím, že ročně nenatrénuje tolik hodin a km, ale všechno si to vynahrazuje kvalitou. Zná dobře své tělo a moc dobře ví, co má dělat. Proto jsem si jistý, že má před sebou velkou budoucnost. 

Přidají se k vám někdy na trénink i další borci z královehradecka? 

Občas s námi trénují i další jako Martin Andrš, Michal Buršík. Zajímavé na tom je, že jsme určitě nejvyšší tréninková skupina na světě. Nejmenší z nás měří 192 cm.. 

Máš trenérské vedení? Na čem v současné době v tréninku nejvíc pracujete? 

Rezervy mám ve všech disciplínách, ale nejvíce to pociťuji v běhu. Proto jsem se dohodl s Danielem Noahem, že bude mým novým běžeckým trenérem. Daniel se triatlonu věnuje, a proto ví jak běh zakomponovat do ostatních tréninků. Sám byl schopný uběhnout 10 km pod 30 minut. Pod jeho vedením musím trénovat hodně a rychle, každý týden se cítím lépe a lépe a už se opravdu těším na závody. 


Chystáš se na přípravné kempy někde v teple? Kanáry, Malorka… 

Rozhodl jsem se, že letos s reprezentací do Španělska nepojedu a budu se připravovat individuálně. Už mám za sebou první soustředění na Mallorce a koncem února mě tam čeká další. V březnu bych pak rád na Kanáry. 

Vloni ses hodně koncentroval na ČP v krátkém triatlonu. Budou u tebe letos nějaké změny a novinky? 

Novinek chystám hned několik. Kromě těch, které jsem zmínil - nový běžecký trenér a soustředění, je to například kombinace olympijských triatlonů a "půlek". Více zatím prozradit nemůžu.

 

Kde a kdy začneš závodit? Které závody už máš jistě ve svém kalendáři? 

Závodit začnu na Challenge Rimini, kde se chci nominovat na MS do Šamorína, tam by byl můj první vrchol sezóny. Hned další bude buď o 14 dní později na ME v olympijském triatlonu v Kitzbuhelu, nebo o týden později ME na trati sprintu v Dusseldorfu. Posledním vrcholem sezony bude v září premiérový světový pohár na Českém území v Karlových Varech. Mimo to budu závodit na Challenge Praha a v evropských pohárech. Představím se i na MČR, několika pohárových závodech a minimálně na ještě jedné půlce. 

Na co se nejvíc těšíš? 

Na to jak si zase vylepším reputaci v Karlových Varech. 

Komu patří tvůj dík za pomoc a podporu, aby ses mohl věnovat triatlonu? 

Velké poděkování patří mým sponzorům, bez kterých by toto všechno nebylo možné.

Jsou jimi profesionální stáj ORGSU, běžecké vybavení Salming, Kolokrám, 1.Servis-Energo, HT Energo, Crack s.r.o., TESPO engineering s.r.o.


 

Hodnocení:
Přečteno 1043x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
20.2.17Občas mě překvapuje, co všechno tělo vydrží, říká Petr Šlajs
15.2.17Prvním velkým závodem bude letos IM Texas, plánuje Tomáš Mika
13.2.17Halfironman v Pule mi "zachránil" celou loňskou sezonu, říká Honza Volár
9.2.17Osm důvodů proč trénovat s měřičem výkonu
9.2.17Čeká mě opět pestrá závodní sezona, říká Tomáš Bednář
7.2.17S Frodenem se vidím třikrát týdně, říká Jakub Langhammer
2.2.17Pro letošek mám velké plány, říká Pepa Křivánek
31.1.17Vloni mi přála "konstelace hvězd", říká Vojta Bednarský, vítěz poháru v terénním triatlonu
31.1.17PRAVIDLA TRIATLONU: Drafting
30.1.17Helena Erbenová vyhrála ME v zimním triatlonu