Švadlenková s Václavíkem kralovali v Praze a jsou aquatlonovými mistry české metropole

10.04.2016 -
Praha v sobotu hostila třetí závod Českého poháru v aquatlonu. Na start se postavilo 220 závodníků a k vidění byly parádní sportovní výkony. Šampiony české metropole se nakonec za přijatelného počasí stali Pavlína Švadlenková a Filip Václavík.

Po Českých Budějovicích a Karviné se Český pohár v aquatlonu přesunul do české metropole. Třetí díl oblíbeného seriálu měl statut otevřeného mistrovství Prahy a šampiony se stali Pavlína Švadlenková a Filip Václavík.

Bojovalo se v kombinaci 400 metrů plavání a 5,2 kilometru běhu. Žákovské kategorie, které byly velmi dobře obsazené, soutěžily na kratších distancích.

Plavecká část probíhala areálu Jedenáctka, následný běh pak v parku Chodovské Tvrze. V závodě mužů se z vítězství radoval Filip Václavík z týmu TITAN TRILIFE, který o půl minuty porazil svého týmového kolegu Lukáše Jasenského. Třetí místo pak obsadil Štěpán Zahradník.

V závodě žen nenašla přemožitelku Pavlína Švadlenková, která v konečném účtování byla o minutu rychlejší než druhá Natálie Bělinová. Pro bronz si doběhla Eliška Zelená.

Počasí závodu relativně přálo. Nebylo sice nejtepleji, ale pro sportování to byly velmi přijatelné podmínky. Navíc pořadatelé jako kdyby vše vypočítali do poslední vteřiny. V momentě, kdy moderátor vyhlásil posledního vítěze a rozloučil se s diváky, začalo pršet.

Dalším závodem Českého poháru v aquatlonu bude hned příští sobotu podnik v Jablonci.

Výsledky: Aquatlon Praha, Mistrovství Prahy v aquatlonu, 3. závod ČP v aquatlonu
Muži: 1. Filip Václavík 21:24, 2. Lukáš Jasenský 21:51, 3. Štěpán Zahradník 21:52, 4. Josef Jurica 21:59, 5. Luboš Gaisl 22:03.
Ženy: 1. Pavlína Švadlenková 23:46, 2. Natálie Bělinová 24:47, 3. Eliška Zelená 25:12, 4. Zuzana Pičmanová 25:24, 5. Anna Heidrichová 25:47.