Víkend byl ve znamení půlek a špičkových výkonů

25.10.2015 -
Evropská sezóna se uchýlila ke konci. V předposledním říjnovém víkendu se konaly hned dvě akce. Ironman Turkey 70.3 s hvězdným obsazením a Challenge Sardegna s Ospalým na startu. V Americe se konal tradiční podnik Ironman 70.3 Miami. Čtěte více

Ironman 70.3 Turkey má za sebou premiérový ročník. Z vítězství se radoval favorit závodu Belgičan Frederik Van Lierde, který má za sebou rozporuplnou sezónu, kterou odstartoval vítězstvím na Ironman South Africa. Ve Frankfurtu se mu ne zcela dařilo a dokončil pátý. Na belgickém šampionátu v půlce ze závodu kvůli žaludečním problémům odstoupil a veškerou přípravu směřoval k Havaji. Zde se velkou část závodu představil v dobré formě, ale v rozhodující části doslova „rupnul“ a z běhu přešel do chůze, čímž se odsoudil finišovat hluboko v poli poražených. Tento víkend si mistr světa z roku 2013 spravil chuť v Turecku. Od prvních kilometrů měl závod pevně pod kontrolou a připsal si letošní druhé vítězství v seriálu Ironman. Druhé a třetí místo obsadilo německé duo Schuster – Lange. Mezi ženami dominovala Lierdeho krajanka Alexandra Tondeur. Druhé místo obsadila Španělka Gurutze Frades, třetí byla Britka Caroline Livesey. I české age group zavítalo na kraj Evropy. Tím nejlepším byl Miroslav Vraštil mladší, který ve své věkové kategorii 30-34 vybojoval 5. místo. Radek Šimčík bral ve stejné kategorii 19. místo.  Tomáš Fiala (27. místo v AG40-44, 5:14).

Ironman 70.3 Miami byl svědkem velké triatlonové bitvy mezi Michaelem Raelertem a domácím Starykowiczem.  Mladší z populární bratrské dvojice si do Miami přijel spravit chuť po DQ na Silvermanu 70.3. Rovinatý profil cyklistické části nejlépe sedl americké lokomotivě jménem Andrew Starykowicz. Ten tratí kola prolétl za neskutečných 1:56,11 a vydal se vstříc vítězství. To by ale musel rychleji běžet. Neúprosné tempo nasadil Michael Raelert a v druhé půli běžecké části se dostal do vedení, které udržel až do cíle. Druhé místo obsadil Starykowicz, bronz má Brazilec Ascenco. Ženský závod stylem start – cíl ovládla domácí hvězda Sarah Haskins. Druhé místo vybojovala bývalá dvojnásobná mistryně světa Leanda Cave. Trio nejlepších na pódiu doplnila Australanka Michaela Herlbauer

Challenge Sardegna half – druhý ročník půlky se seriálu Challenge se konal na jihu italského ostrova Sardinie. Loni se z vítězství radoval domácí závodník Domenico Passuello. Letošní startovní listina slibovala opět zajímavou podívanou. Kromě domácích Italů, se chtěl v dobrém světle předvést rychlonohý Ritchie Nicholls, který závodí za italský tým. Favoritem číslo jedna byl Filip Ospalý, který dominoval minulý týden na půlce na Mallorce a dobrou formu si přivezl i na Sardinii. Ospalý svedl neúprosnou bitvu s Italem Degasperim, kterému nakonec podlehl o pár vteřin. Přesto Ospalý opět předvedl extra třídu na poloviční distanci.