Wiesbaden rozdal evropské tituly v půlce

9.08.2015 -
V nabité konkurenci se dokázal prosadit Němec Boris Stein. Mezi ženami dominovala Camilla Pedersen. Radka Vodičková finišovala mezi ženami na šestém místě. Nejlepším Čechem ve Wiesbadenu byl Jakub Langhammer.

Wiesbaden je německé lázeňské město nedaleko Frankfurtu a každoročně se zde rozdávají evropské tituly v půlce. Letošní ročník nabízel velmi silně obsazenou startovní listinu v mužském závodě profesionálů. Chyběl však obhájce loňského vítězství Belgičan Bart Aernouts, který triumfoval před 14 dny v polské Poznani. Náročná cyklistická trať nabízí možnost vyniknout silným cyklistům jako je Dreitz, Kueng či vítěz Ironman Nice Boris Stein. A právě Stein se ve Wiesbadenu představil ve velké formě. Nekompromisním cyklistickým tempem nechal za sebou všechny soupeře a velmi svižný běh pojistil jeho triumf. Druhé místo bral dotírající Andreas Raelert. Třetí místo obsadil Švýcar Reudi Wild. V ženském závodě nenašla přemožitelku Dánka Camilla Pedersen, která si své vítězství pojistila až v běžecké části. Druhé místo k radosti domácích brala Anja Beranek. Třetí finišovala Belgičanka Alexandra Tondeur. Radka Vodičková obsadila mezi ženami šesté místo. Ve startovní listině byla i suverénka posledních dvou sezón Daniela Ryf, která se nakonec na startu neobjevila.

(illus foto. Michaler Raelert, soq.de)

České stopy:

Nejlepším Čechem ve Wiesbadenu byl mladík Jakub Langhammer (4:34), který ve své věkové kategorii (M18-24) obsadil 3. místo. Pomyslné druhé místo bral veterán Martin Matula (4:43). Třetí z Čechů byla Radka Vodičková (4:50).

Vystoupení ostatních českých závodníků:

35-39: Martin Hotový (5:22), Tomáš Kroupa (6:03), Michaela Illíková (6:53),

40-44: Martin Ovsjannikov (5:05), Tomáš Langhammer (5:35), Sylva Mullen (6:09)

Paralelně s Ironman Wiesbaden 70.3 se konal i Ironman 70.3 Gdynia, kterou podle papírových předpokladů ovládl Němec Nils Frommhold. Druhé místo bral Ukrajinec Blokhin, třetí byl domácí Sowinski. Mezi ženami kralovala Němka Riesler, které se na polské půdě daří. Druhé a třetí místo braly domácí závodnice Kotfica a Komander. První ročník si odbyl i Ironman 70.3 Dublin. Zde zvítězil Francouz Denis Chevrot. Druhé místo bral Němec Thomschke, třetí byl domácí závodník Thornton. V ženách se z prvního místa radovala Britka Cheetham. Druhé místo vybojovala Warriner z Nového Zélandu. Třetí dokončila Němka Tajsich.