První letní víkend nabídl několik zajímavých půlek

21.06.2015 -
Ironman i Challenge byli taháky tohoto víkendu. Ironman nabídl půlku v Lucembursku, Mont Tremblant 70.3 a pak dvě půlky bez profesionálů. Challenge otevřel první ročník Challenge Heibronn. Čtěte více.

První letní víkend nabídl opět mnoho triatlonových klání. Ironman nabídl půlku v Lucembursku – tedy Ironman 70.3 Luxembourg. Hlavní hvězdou závodu byl zkušený Andreas Raelert, který diktoval tempo drtivou většinu závodu. Z boje o první místo Raelerta vyřadily křeče. Z vítězství se radoval Švýcar Kueng, který opět potvrdil své kvality v cyklistické části. Druhé místo bral Nizozemec Bas Diederen. Trojici nejlepších doplnil Francouz Denis Chevrot. Ženský závod nepřinesl žádné velké překvapení. Hlavní favoritka Lisa Huetthaler start na poslední chvíli zrušila. Toho dokonale využila Němka Julia Gajer, která si připsala další cenný triumf do své sbírky úspěchů. Druhé místo obsadila její krajanka Natascha Schmitt. Třetí finišovala Belgičanka Sofie Goos. Z českých borců se představil Jarda Brynda, který obsadil páté místo ve své věkové kategorii M35-39 (4:18). Luboš Truhlář je 30. v M25-29 (4:34).

Ironman 70.3 Mont Tremblant

Na domácí kanadské půdě zaúřadoval Lionel Sanders, který tradičně po slabším plavání předvedl špičkový výkon na kole i na běhu. Druhé místo bral jeho krajan Taylor Reid. Thomas Jesse z Ameriky byl třetím mužem v celkovém pořadí. V ženách kralovala americká hvězda Meredith Kessler. Druhá Holly Lawrence z Velké Británie ztratila na vítěznou Kessler přes 5 minut. Třetí byla Alicia Kaye z USA.

Dále seriál Ironman nabídl dvě půlky Ironman 70.3 Kronborg v Dánsku a Ironman 70.3 Syracuse, oba podniky se ale konaly bez přítomnosti profesionálů.

Challenge Family pro letošní rok prodalo tradiční německou půlku Kraichgau konkurenčnímu seriálu Ironman, který se konal minulý týden. Přesto Challenge našlo plnohodnotnou náhradu za tuto „klasiku“. Nedaleko Stuttgartu se nachází město jménem Heilbronn a zde se každoročně koná triatlon. V minulých letech na netradičních distancích 2-80-20, letos ovšem v kabátku Challenge jako půlka. Na tento závod pozitivně vzpomíná i Filip Ospalý, který zde před pár lety finišoval na druhém místě. Letošní ročník na start přilákal velmi silné pole profesionálních závodníků včetně Sebastina Kienleho, kterému měl sekundovat jeho tréninkový partner Andy Boecherer. Zvučných jmen ale byla celá řada: Dreitz, Michael Raelert, Molinari, Clavel či Frommhold, ti všichni měli ty nejvyšší ambice. V tomto silně obsazeném závodě si nejlépe vedl navrátilec Andi Boecherer, který navázal na svou výtečnou formu. Druhé místo obsadil Michi Raelert, třetí byl mladý Dreitz. Sebastian Kienle finišoval na 4. místě. Rovněž ženský závod byl v totální režii domácích Němek. Tou nejlepší byla Laura Philipp, která doběhla před duem Beranek – Bazlen.

Příští týden se můžeme těšit na malý evropský triatlonový svátek v podobě Ironman Klagenfurt a Ironman Nice.