Domácí triatlonová sezóna míří do finále

1.09.2014 -
V sobotu skončil ČP závodem v Sokolově, Hrádek u Pardubic hostil tradiční sprint triatlon, na své si přišli i vyznavači MTB triatlonů. Více v článku

Triatlon Sokolov

Tento víkend se uskutečnil poslední díl Českého poháru v krátkém triatlonu a to v Sokolově na tratích sprint triatlonu (0,75-20-5). První vítězství z letošního Českého poháru si odnesl Tomáš Řenč, druhý za ním skončil Jiří Kalus a třetí místo bral Martin Debnar. Premiérové vítězství v ČP si ze Sokolova odnesla Romana Gajdošová, druhou příčku obsadila Jitka Šimáková a trojici doplnila Jana Jiroušková.

Výsledky ČP Sokolov ZDE

Celkové výsledky ČP ZDE

(ilus. foto Gajdošová, zdroj triathlon.sk)

Glassman triatlon

Glassman triatlon odstartoval v sobotu v nádrži Barbora, kde na závodníky čekalo 700m plavání, následovala cyklistika dlouhá 32 km (rozděleno na 2 okruhy) a běh dlouhý 6,4km. S touto porcí kilometrů si nejlépe poradil Jan Wainer, o 24s později do cíle přiběhl Petr Veselý a třetí skončil Miroslav Rybáček. Vítězkou ženské kategorie se stala Renata Kaničárová, před Janou Vápeníkovou a Jitkou Jirušovou.

Výsledky Glassman triatlon ZDE

StoneMAN

Stoneman je závod jednotlivců v terénním triatlonu, který se koná pravidelně od roku 2006 v Plzni. Závod je určený pro širokou veřejnost. Start byl naplánovaný na 11:00, pro muže byly připraveny distance 700m plavání, 22km MTB a 6km běh, ženy měly distance o něco kratší a to 350m plavání, 14 km MTB a 4,5km běh. Mužský závod vyhrál Jiří Kunc, necelou minutu za ním do cíle přiběhl Petr Kuryluk, třetí místo pak patřilo Lukáši Zdvihalovi. Ženské startovní pole čítalo pouze pět jmen- nejlépe si vedla Vendula Janoušková, která zvítězila s výrazným náskokem na druhou Barboru Šikovou a třetí Martinu Hulešovou.

Výsledky StoneMAN ZDE

Xterra Melechov

Závod v Melechově patří do seriálu O pohár Melechova a je určen pro amatérské sportovce z celé ČR, hlavně pak pro závodníky z Ledečska a z kraje Vysočina. Na startující čekalo 500m plavání v přírodním koupališti, 41,2 km MTB cyklistika vedená převážně po lesních a polních cestách a na závěr 9,7 km běh opět na nezpevněných a polních cestách. Mužskou kategorii o pouhých 24 sekund vyhrál Štěpán Vidner před Ondřejem Pajerem, třetí místo obsadil Daniel Novotný. Ženskou kategorii vyhrála specialistka na MTB triatlony Kateřina Loubková, se ztrátou téměř 10 min přiběhla do cíle Hanka Nenadálová a trojici doplnila Markéta Nešetřilová.

Výsledky Xterra Melechov ZDE

Triatlon Pardubice

Poslední prázdninová neděle patřila tradičnímu triatlonu, který se pravidelně koná u Pardubic- dříve v Mělicích a nyní v Hrádku u Pardubic. Závodilo se na tratích sprint triatlonu, tedy 750m plavání, 20 km cyklistika se zakázaným draftingem a 5km běh. S touto porcí kilometrů si nejlépe poradil domácí Jan Volár, který zvítězil stylem start- cíl. Druhé místo obsadil Dan Polanský a třetí místo vybojoval Pavel Petrásek. V ženském závodě si pro vítězství doběhla Linda Vítová, druhá skončila Kateřina Janovská a třetí byla Markéta Hronová.