Erbenová na MS Xterra skončila sedmá, Kubíček doběhl na 15. místě, Francke si vylepšil maximum

28.10.2013 -
Na Maui na Havaji se konalo mistrovství světa Xterra a čeští reprezentanti v kategorii profesionálů se neztratili. Helena Erbenová, která v roce 2011 zazářila třetím místem, skončila sedmá. Jan Kubíček doběhl patnáctý, Jan Francke si vylepšil maximum, když skončil na 21. místě.

Mistrovství světa Xterra na Havaji je třešničkou na dortu mezi všemi závody v terénním triatlonu. Něco jako havajský ironman mezi všemi ostatními závody v dlouhém triatlonu. Tradiční, legendární, jedinečný.

Na Maui se sjela světová elita, aby bojovala v náročných podmínkách, které zahrnují zejména velké vedro a vysokou vlhkost.

Největší naděje se z českých želízek vkládaly do Erbenové, která měla cíl skončit v nabité konkurenci v elitní šestce. Konečné 7. místo znamená zlepšení loňského výsledku o dvě příčky. Erbenová náročnou trať pokořila v čase 3:05:17 a za medailovými pozicemi zaostala o pět minut.

Mistryní světa se stala Nicky Samuelsová z Nového Zélandu, stříbro brala loňská šampionka Lesley Patersonová z Velké Británie, třetí doběhla Flora Duffyová z Bermud.

Mezi muži se na start postavili Jan Kubíček a Jan Francke. Prvně jmenovaný předvedl své dosavadní maximum v roce 2011, kdy byl devátý. Letos doběhl na 15. místě v čase 2:46:10. Jan Francke se tohoto celosvětově známého závodu účastnil potřetí a své maximum z loňska (31. místo) vylepšil o rovných 10 míst a v čase 2:53:17 skončil na 21. místě.

Mistrem světa se stal Španěl Ruben Rufaza, druhý doběhl Francouz Asa Shaw, třetí místo bral Australan Ben Allen.

Výsledky: MS Xterra, Maui, Havaj

Muži: 1. Ruben Rufaza (Špa) 2:34:34, 2. Asa Shaw (Fra) 2:36:02, 3. Ben Allen (Aus) 2:36:25, ..., 15. Jan Kubíček (ČR) 2:46:10, ..., 21. Jan Francke (ČR) 2:53:17.

Ženy: 1. Nicky Samuelsová (NZL) 2:57:49, 2. Lesley Patersonová (Brit) 3:00:15, 3. Flora Duffyová (Ber) 3:00:20, ..., 7. Helena Erbenová (ČR) 3:05:17.