Fantastická Erbenová iovládla Xterru ve Švýcarsku

30.06.2013 -
O víkendu se ve švýcarském Vallee de Joux konal další závod Světového poháru Xterra, který byl i třetím dílem Evropského poháru. Na startu nechyběli čeští závodníci, kteří v zemi helvétského kříže zanechali výraznou stopu. Helena Erbenová ovládla závod žen a ve třech závodech evropské tour má na svém kontě dvě prvenství a jedno druhé místo. Mezi muži skončil Jan Kubíček čtvrtý, Pavel Jindra pátý a David Janda devátý. Devátá byla i Lenka Cibulková.

Kvůli studenému počasí bylo zrušeno plavání. Místo 1500 metrů ve vodě na triatlety čekalo 5 kilometrů běhu, po kterém následovalo 24 kilometrů na horském kole v bahně. A na závěr další běh dlouhý 10 kilometrů. Erbenová do Švýcarska cestovala jako favoritka, ale problém byl, že měla velkou rýmu.


"Mně to připadá naprosto neuvěřitelné, protože do Švýcarska jsem odjížděla s hroznou rýmou a kašlem. A uklidňovala jsem se tím, že to je alergie. A asi opravdu byla, tedy pořád je," popisovala šťastná Erbenová, která vnímala závod jako jeden z nejtěžších, který kdy jela. "Říkali to i ostatní a vlastně potvrdili, že duatlony jsou náročnější než triatlony," pokračovala.

Její vítězství se nerodilo lehce, ale bývalá reprezentantka v lyžování nakonec vše zvládla na jedničku. "Měla jsem velkou radost, že jsem do cíle mohla v klidu přinést českou vlajku. Po úvodním běhu jsem vyjížděla na doslova brutální blátivé kolo asi s půlminutovým náskokem na Renatu Bucherovou a Marion Lordblanchetovou. Ty mě na kole brzo dostihly. Renata se přese mě v blátě převalila a začala se mi vzdalovat. Sice jsem jí v dlouhých stoupáních viděla, ale z blátivé trati jsem měla velký respekt a podvědomě se šetřila na těžký běh. Do toho jsem vybíhala se ztrátou 1:15, ale už v polovině prvního okruhu jsem vedla a doběhla si pro první místo," hodnotila závod Erbenová.

O druhou příčku se vedl velký boj a nakonec se ze stříbra radovala Švýcarka Andrea Huslerová. Třetí doběhla Katrin Müllerová z Německa. Další Češka Lenka Cibulková skončila devátá.

V mužích se blýskli Jan Kubíček a Pavel Jindra. Prvně jmenovaný skončil čtvrtý, Jinda byl o příčku za ním. Jako devátý protnul cílovou pásku David Janda.


Hodnocení:
Přečteno 471x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.9.20UltraVabroušek překonal světový rekord
20.9.20DUATLONOVÉ DÉJÀ VU: TITULY MAJÍ POLÁČKOVÁ A BEDNARSKÝ
20.9.20SUPERSPRINT TRIATLON ZLÍN ZAKONČIL POHÁROVOU SÉRII. ATRAKTIVNÍ ZÁVOD OVLÁDLI GREBÍK A HRUŠKOVÁ
19.9.20Všem obhajobám na světovém Gigathlonu aplaudoval Mělník
18.9.20S druhým místem jsem moc spokojený, říká Tomáš Řenč po Doksyrace
14.9.20KŘIVÁNKOVÁ DÁL VLÁDNE CZECHMAN TOUR. VYHRÁLA I DOKSYRACE
14.9.20Světový pohár v Karlových Varech ozářily triatlonové superhvězdy! Zvítězili Francouz Vincent Luis a Bermuďanka Flora Duffyová
14.9.20Český pohár ovládli ve Varech Grabmüllerová a Belgičan Matthys
10.9.20Na Světový pohár míří do Karlových Varů triatlonové superhvězdy
9.9.20V neděli 13. září 2020 se opět uskuteční DoksyRace 2020 - tradiční závod v polovičním ironmanu.