Kubíček a Loubková jsou mistry republiky v terénním duatlonu.

26.05.2012 -
Favorizovaní triatlonisté Jan Kubíček a Ivana Loubková se v sobotu v pražských Žlutých lázních stali mistry České republiky v terénním duatlonu. Oba v závodě, který se skládal z běhu na 3 kilometry, 26 kilometrů na horském kole a druhé běžecké pasáže na 6 kilometrů, obhájili loňské tituly a zvítězili s výrazným náskokem.

V Kubíčkově případě to byly dvě minuty, u Loubkové šest. „Skoro vždycky rozhoduje druhý běh, a tak jsem se musel snažit, soupeři si na mě brousili zuby,“ vyprávěl za cílem Kubíček, který od začátku pražského závodu kontroloval čelo průběžného pořadí.

„Při běhu vznikla vedoucí skupina, která se při cyklistice roztrhala. Jel jsem vepředu a do závěrečného běhu vybíhal s Pavlem Jindrou, ale brzy jsem zůstal na čele sám,“ popsal závod Kubíček, který směřuje své letošní počínání k účasti na MS na havajském ostrově Maui.

Druhý skončil Leoš Roušavý. „Závodil jsem z plného tréninku a byla to pro mě příprava na Světový pohár v kvadriatlonu v německém Bergsee,“ říkal duatlonový vicemistr, který triumfoval v prvním kvadriatlonovém podniku SP na Ibize. Třetí doběhl Tomáš Jurkovič.

Závod žen se stal sólem pro dvaatřicetiletou Ivanu Loubkovou. „Při běhu jsem si soupeřky nechala na chvíli utéct, ale měla jsem je pořád na očích. Nechtělo se mi vydávat zbytečně síly, protože jsem věděla, že závod je ještě hodně dlouhý,“ vykládala vítězka nedávného Krušnomana v Klínech. „Při druhém běhu jsem už nikoho za sebou neviděla a vítězství si jen kontrolovala,“ dodala. Druhá doběhla Lenka Cibulková, třetí pak Šárka Grabmüllerová.

Výsledky, MČR v terénním duatlonu, Žluté lázně:
Muži:
1. Jan Kubíček (Start Karlovy Vary) 1:36:17,4, 2. Leoš Roušavý (Sev. Stavební Ústí) 1:38:15,1, 3. Tomáš Jurkovič (Rocktechnik Triatlon) 1:38:32,9, 4. Pavel Jindra (Labe TriatlonistaKlub) 1:40:18,0, 5. Matúš Jurečka (T.A.T. Martin) 1:41:12,2, Štěpán Vidner (TSK Praha) 1:42:21,0.
Ženy: 1. Ivana Loubková (Cyklorenova Cvikov) 1:50:42,8, 2. Lenka Cibulková (Slavoj Český Brod) 1:56:39,3, 3. Šárka Grabmüllerová (B a H Triatlon Č. Budějovice) 1:59:17,4, 4. Martina Janoušková ((Slavia VŠ Plzeň) 2:00:12,5, 5. Kateřina Loubková (Cyklorenova Cvikov) 2:00:34,2, 6. Martina Novotná (BKP) 2:06:50,2.