Již hodiny zbývají do startu Krušnomana

2.05.2012 -
„Kdo nepřijede na Krušnomana, nezažije co je to duatlon. Protože my nejsme normální duatlon, my jsme víc než duatlon, my jsme Krušnoman,“ říká před startem hlavní organizátor Tomáš Langhammer, kterého jsme požádali o rozhovor.

Aktuální informace o závodě naleznete zde

Tomáši, jak finišují poslední přípravy na sobotního Krušnomana? Jaké bude pravděpodobné  počasí?
Poslední přípravy v plném proudu, lehce se dolaďují poslední kosmetické úpravy. Ač ve Sportarealu Klíny probíhá kompletni modernizace všeho co se dá, tak na víkend, kdy bude závod se vše zastaví a dlouhý duatlon bude "na pořadu dne", spíše víkendu, a vše se bude točit kolem  něj. Za to patří obrovský dík nejen panu Dlouhému, ale všem lidem ze Sportareálu Klíny. A  počasí? Jaké jiné než Krušné.

Jaké máš nyní spaní před tvým"organizačních vrcholem roku"?
Já mám "vrcholů" během roka několik. Organizační, na které si se určitě ptal a čtenáře zajímají nejvíce :-) , mám dva. První bude teď - dlouhý duatlon a druhý vrchol bude prvního září a to xterra Krušnoman Klíny. Spí se mi ne lehce a neustále ve snu organizuji místo toho, abych třeba dělal to,  na co si se ptal .

Letos bude start závodu až v  13:00 hodin proč tato změna?
Start posunut z důvodu konání vloženého dětského závodu, který startuje v  10:00 hodin. Kdo najde doma u sebe nějaké děcko, tak ho zabalte sebou ke kolu a k běžeckým  botám a sveřte jej nám do královských rukou. Lehce ty mladší necháme proběhnout a ty starší si  vyzkouší i mini duatlon. Celý rok pak budou hodné.

Můžeš ve stručnosti popsat tratě na distancích5-78,5-15?
Stručně. Tratě jsou hravé, veselé, sem tam nějaký brdík. Běh po přírodních cestách s jedním  větším brdíkem kolem vodárny a cyklistika po nepřírodních cestách s několika hravými brdíky.  Druhý běh je tři kráte delší než první a na hravosti rozhodně neztratil. Čeká na vás takové hravé  odpoledne.

Co si slibuješ od této změny, kdy je první běh kratší? Bude to atraktivnější pojetí závodu?
Slibuji si větší účast závodníků, dle startovky se nám to snad podařilo a snad to nastolilo nový trend v dlouhém duatlonu u nás, kdy první běh je kratší a časově simuluje plavání při půlce.

Co bys vzkázal těm, kteří váhají zda přijet či nikoliv?
Jak někdo vůbec může váhat, jako že nepřijede? On někdo nechce přijet? Kdo nepřijede na Krušnomana, nezažije co je to duatlon. Protože my nejsme normální duatlon, my jsme víc než duatlon, my jsme Krušnoman :-)

Jak odhaduješ průběh závodu, kdo je podle tebe největší favorit na vítězství?
Mám pár favoritů, teda ne doma, měl jsem modrého favorita s kterym jsem jel Powermana v Lázních Bělohrad, ale už ho nemám. Teď mám Gianta, modrého. Ale tebe asi zajímá favorit ne  kolo,ale závodník. Myslím si, že Karel Zadák to letos bude mít dost těžký, ale profil tratě mu sedí  a tak všem opět popáté ukáže záda. V rolích "protívníků" se ocitnou Petr Vabroušek, či Martin Věžník nebo Láďa Dvořák. Jinak u mě je vítěz každý kdo doběhne do cíle.

Hodnocení:
Přečteno 780x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
18.9.20S druhým místem jsem moc spokojený, říká Tomáš Řenč po Doksyrace
14.9.20KŘIVÁNKOVÁ DÁL VLÁDNE CZECHMAN TOUR. VYHRÁLA I DOKSYRACE
14.9.20Světový pohár v Karlových Varech ozářily triatlonové superhvězdy! Zvítězili Francouz Vincent Luis a Bermuďanka Flora Duffyová
14.9.20Český pohár ovládli ve Varech Grabmüllerová a Belgičan Matthys
10.9.20Na Světový pohár míří do Karlových Varů triatlonové superhvězdy
9.9.20V neděli 13. září 2020 se opět uskuteční DoksyRace 2020 - tradiční závod v polovičním ironmanu.
8.9.20Jak si vedli Češi ve víkendových závodech?
7.9.20ČESKÁ ŠTAFETA OBSADILA NA TRIATLONOVÉM MISTROVSTVÍ SVĚTA 16. MÍSTO
6.9.20Vítězný double si z Prachatic odvážejí Serrierres a Philippiová. Nejrychlejší Češi na čtvrtých místech
3.9.20Svůj bronz hodnotím jako velké překvapení, říká Matěj Burian po Pilmanovi