Večerní sprint duatlon na Vysočině

26.09.2010 -
V pátek 24.9.2010 proběhl u hotelu SKI v Novém Městě na Moravě krátký večerní duatlon, který pořádá firma K3 SPORT - vybavení do přírody.
Páteční podvečer takový termín si vybrali podruhé pořadatelé "Večerního duatlonu na Vysočině". V loňském roce závod proběhl v ulicích Žďáru nad Sázavou, v roce letošním se centrum závodu přeneslo do bezpečnějšího prostředí na lyžarské tratě u hotelu SKI, kde se v minulých letech konaly závody "Zlatá lyže". V současné době je areál využíván především pro biatlonové závody Evropského poháru. Závod byl složen z běhu dlouhého 4,6 km, který vedle s větší části po asfaltový a lesních cestách v lese, 12 km na silničním kole a závěrečného běhu dlouhého 2,3 km. Areál byl z části osvětlen takže po tratích běžecké části byla viditelnost částečně zajištěna. Cyklistická začala 2,5 km stoupáním a celkově byla hodně členitá, vedla od SKI hotelu na Vlachovice, Tři Studně a zpět.

Na start závodu se jako v loňském roce postavila necelá 20 závodníků z toho jedna štafeta a 2 odvážné ženy. Podmínkou startu v závodě bylo samozřejmě osvětlení kola a závodníka na cyklistické části závodu.

Závod byl odstartován v 19.00. A za postupného stmívání všichni závodníci absolvovali první běh s jedním průběhem po osvětleném stadionu. Do čela se dostala dvojice závodníků Klement (triatlonista) a Kura (lyžař). Za nimi následoval Ondřej Malý, který ovšem kvůli defektu závod nedokončil. Na 4. místě doběhl do depa Lukáš Ehrenberger. Mezi ženami se zatím velký souboj odehrával v klidu a obě ženy doběhly společně.

Na náročné cyklistické části se rozestupy mezi závodníky ještě prohloubili. Na čele se stále držela dvojice Klement a Kura, kteří se rychle vzdalovali ostatním závodníkům a pouze Petr Vlček jako jediný z celého startovního pole dokázal této dvojici konkurovat a do druhého depa nakonec dorazil společně s Hynkem Kurou, kterému v závěrečném sjezdu poodjel Jan Klement. Čtvrtý se stále držel Lukáš Ehrenberger. Mezi ženami se na kole rozhodlo o celkovém pořadí ,  Martina Pelánová, která má zkušenosti ze závodů na 24 hodin na kolečkových bruslích a na horském kole, prolétla tratí kola ve lmi rychle a na druhou Ivanu Kubickou najela přes šest minut.

V cíli závodu nakonec i přes nižší účast vítali všechny závodníky i diváci, kterým se zdálo zvláštní že je stadion osvětlen. Vítezem závodu se stal Jan Klement, který dosáhl času 0:47:23. Na druhém místě doběhl v čase 0:48:27 Hynek Kura a třetí Petr Vlček dokončil v čase 0:48:56. Martina Pelánová se stala nejrychlejší ženou a doběhla v čase 1:03:46, druhý Ivana Kubická dokončila celý závod v čase 1:11:43.