A teď přichází peklo, zněl nápis na silnici...

24.04.2010 -
Pernštejnské peklo, tak se nazývá jarní kopcovitý duatlon v malebné krajině kolem hradu Pernštejn. Na startu se sešlo početné pole, ale než výkony byla důležitá vřelá atmosféra a rodinný přístup pořadatelů. V závodě triumfoval Lukáš Slatinský před Martinem Věžníkem a Zbyňkem Pospíchalem. (Fotoreportáž uvnitř článku)

Pořadatelské duo Martin Špaček a Petr Bezchleba organizují závod pro radost. Letos se již v Bystřici pod Pernštejnem uspořádal čtvrtý ročník. „Vloni nás účast mile zaskočila, čítala stovku závodníků. Letos to bude trošku slabší,“ říkal před startem Špaček. Na startu se nakonec sešla takřka šedesátka účastníků různé výkonnosti.

Úvodní porce šesti běžeckých kilometrů vedla po polních a lesních cestách a byla okořeněná netradiční bahenní vložkou v rozmočené trávě. Tempo v závodě udával od startu Martin Věžník. Sekundovali mu brněnský Zbyněk Pospíchal, Lukáš Slatinský a Jan Klement. Role vodiče se v polovině úvodní disciplíny zhostil Pospíchal a jeho tempo nedokázal akceptovat Jan Klement.

Na kolo nasedalo trio Slatinský, Věžník a Pospíchal společně. Cyklistická trať skýtala řadu technických zátočin, mírně vlněný terén, táhlá klesání a v závěru 7 km výživné stoupání. Pod kopec dojelo zmiňované trio společně. Premiérové účastníky jistě překvapil nápis na silnici: A teď přichází peklo... Věžník začal ztrácet v úvodu stoupání a během dvou kilometrů se Slatinský odpoutal od Pospíchala a rozhodl se k sólové jízdě.

Do depa přijel osamocen a na druhý běh vybíhal se značným náskokem, před Věžníkem a Pospíchalem, jež dojeli do depa bok po boku.

Specifikem duatlonu v Bystřici, je fakt, že druhý běh nekopíruje úvodní. Navíc závod končí výživným výběhem do sjezdovky. Žádné traverzovité stoupání, ale nejprve dolů a poté přímo nahoru. Jako první se na vrcholu sjezdovky objevil Lukáš Slatinský s minutovým náskokem před Martinem Věžníkem, který udolal Zbyňka Pospíchala až v posledních stovkách metrů.

Čtvrtý doběhl Jan Klement a pátý Jan Křenek.

V kategorii žen soutěžilo pět závodnic. Za tvrdou dřinu byla odměněna vítězstvím Magda Krejčová před druhou Zdeňkou Komárovou a třetí Zuzanou Vančíkovou.

Bohatá tombola, prvotřídní guláš, opalující jarní paprsky a úsměv na rtech všech zúčastněných, takový byl závěr Pernštejnského pekla.

Výsledky naleznete zde


start závodu


Martin Věžník na špici závodu


Legendární Milda Bayer je všude, příští víkend odléta na Lanzarote poprat se o havajský slot.
Bude to mít však nesmírně obtížné


Zbyněk Pospíchal na čele závodu
Vladimír Pospíchal, dříve prvotřídní reprezentant, si dokáže nyní závody naplno užívat.
Času na trénink má však minimálně...


v depu


Lukáš Slatinský a jeho závěr sólové jízdy


Výživné stoupání do cíle


V cíli si každý odechl


První tři muži


Nejlepší ženy, povšimněte si nápisu na tričku pořadatele Martina Špačka :-)
Hodnocení:
Přečteno 1169x

Komentáře

Dopingování před závodem Reagovat
Re: Dopingování před závodem Reagovat
Pořadí v cíli Reagovat
Gratulace Reagovat
gratulace Reagovat
To jsou veci Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
20.2.20Rozhodla jsem na 3.kilometru půlmaratonu, říká Radka Kahlefeldt
15.2.20Káva, triatlon a krásné ženy. Michaela Illíková: žena plná kontrastů: cyklistka, plavkyně, již 14 let pracuje ve světě provoněném kávou
11.2.20Zimní triatlon bez Grabmullerové jsem nemohla dopustit, říká Aneta po MS v Itálii
10.2.20ČESKÁ ŠTAFETA SLAVÍ BRONZ Z MISTROVSTVÍ SVĚTA V ZIMNÍM TRIATLONU
9.2.20RAUCHFUSS BERE Z MISTROVSTVÍ SVĚTA V ZIMNÍM TRIATLONU STŘÍBRO!
5.2.20Závod jsem zvládl bez pomalé smrti na běhu.., říká Tomáš Racek po Isramanovi
3.2.20ISRAMAN EILAT 2020
30.1.20Bez závodů mám menší motivaci trénovat, říká Pavel Jindra, vítěz MČR v zimním triatlonu
20.1.20Pavel Jindra a Pavlína Vargová jsou mistři ČR v zimním triatlonu 2020.
17.1.20Bylo to jako nejlepší letní tábor v životě, říká Martin Gabla