Těžké kladivo z Krušných hor

8.12.2009 -
Vládce Krušných hor, hlava duatonem pomazaná, srdečně zdraví čtenáře etriatlonu.cz. Svůj zimní pozdrav vzkazuje i Tomáš Langhammer, se kterým jsem si dal dostaveníčko na místě činu v malém středisku Klíny.

Jen pro úplnost Tomáš je v triatlonu osoba nevídaná. Příští rok uspořádá v Krušných horách dlouhý duatlon, poté diamond triatlon (kombinace plavání, kola, MTB a běhu) a zvládne i X-terru. Do toho trénuje nadějné závodníky z K-3atlon týmu, vozí je na závody po celé republice, vede oddíl, zajišťuje pro své ovečky soustředění a naplno se věnuje práci optika. Aby toho nebylo málo, stíhá závodit a věnovat se rodině. Nezbývá něž smeknout. Nemyslíte?

Uvědomili jste si, co z německého překladu znamená Tomášovo příjmení? Langhammer můžeme volně přeložit jako těžké kladivo a právě tímto nástrojem bez bázně a hany drtí všechny kritiky a znalce, kteří duatlon odepisují a nepřejí mu budoucnost. Když je chuť a pořádný tah na bránu lze uspořádat závod, na který se vzpomíná celý rok, a který v Česku láme rekordy co do účasti závodníků.

Venkovní teplota klesá do záporných hodnot, občas se z oblohy snese sněhová vločka a u teplého grogu Tomáš prozrazuje své plány. 

Tratě Krušnomanu zůstanou až na malé výjimky nezměněny. Opět pořádné kopce a skvělá organizace a zázemí. „Letos jsem pro závodníky připravil skvělou lahůdku. Na trati bude hrát živá rocková kapela. Myslím, že všem bude běhat mráz po zádech,“ dává tušit věc, která je k vidění pouze na zahraničních závodech. Zmiňuje i spolupráci s parťákem Josefem Dlouhým ze Sportareálu Klíny. "V přípravě závodů mi neskutečně pomáhá, patří mu velký dík!"

Navíc navázal spolupráci s německým klubem a slibuje si hojnou účast na startu. S číslem 150 bude spokojen. Podaří se mu prolomit absenci zahraničních závodníků na českých tratích? Podle jeho slov je vše na dobré cestě. Tím, že se německý klub stal spolupořadatelem, má zaručit, že nedojde ke kolizi termínů a západní sousedé nebudou na závod pohlížet skrz prsty.

V horském baru vládne přátelské atmosféra, grog střídá italské bombardino a všechny témata se týkají jen a jen okolo triatlonu…

Tomáš je velmi zvědav i na svůj počin v podobě již zmiňovaného diamond triatlonu. Nechal se inspirovat legendárním triatlonem Inferno konaným ve Švýcarsku. „Bude to jak jinak zabíjarna. Silniční kolo a běh bude profilově velice náročný, trať MTB bude zvolena velmi rozumně. Závod je tvořen zejména pro štafety. I když jsem zvědav, kolik jednotlivců přiláká premiérový ročník,“ klade si otázku. Pokud váháte označte si v diáři datum 12.června.

A co dodat závěrem? Jeho chuť, odhodlání a láska k triatlonu a jeho klonům je vážně k neuvěření.  Více takových Tomášů s těžkými kladivy…


květen 2009


prosinec 2009


Tom Langhammerpři dnešním vrtkavém počasí hrozí, že depo na Klínech může 8.května vypadat  podobně :-)


 

Hodnocení:
Přečteno 931x

Komentáře

jmaselnik Reagovat
to zasnezene depo??!! Reagovat
němčina Reagovat
Re: němčina Reagovat
Black Hammer Strikes Again Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
18.9.20S druhým místem jsem moc spokojený, říká Tomáš Řenč po Doksyrace
14.9.20KŘIVÁNKOVÁ DÁL VLÁDNE CZECHMAN TOUR. VYHRÁLA I DOKSYRACE
14.9.20Světový pohár v Karlových Varech ozářily triatlonové superhvězdy! Zvítězili Francouz Vincent Luis a Bermuďanka Flora Duffyová
14.9.20Český pohár ovládli ve Varech Grabmüllerová a Belgičan Matthys
10.9.20Na Světový pohár míří do Karlových Varů triatlonové superhvězdy
9.9.20V neděli 13. září 2020 se opět uskuteční DoksyRace 2020 - tradiční závod v polovičním ironmanu.
8.9.20Jak si vedli Češi ve víkendových závodech?
7.9.20ČESKÁ ŠTAFETA OBSADILA NA TRIATLONOVÉM MISTROVSTVÍ SVĚTA 16. MÍSTO
6.9.20Vítězný double si z Prachatic odvážejí Serrierres a Philippiová. Nejrychlejší Češi na čtvrtých místech
3.9.20Svůj bronz hodnotím jako velké překvapení, říká Matěj Burian po Pilmanovi