Proč si Čelůstka vytrpěl duatlonovou Evropu

26.04.2013 -
Česká média ani svazový web tyto výsledky dosud nepřinesly. Takže pro úplnost: Evropský šampionát v duatlonu na dlouhé trati 15 – 60 – 7,5 vyhrál v bezhákové powermanské baště, nizozemském Horstu, belgický borec Bart Aernouts. Jediný český reprezentant Jan Čelůstka skončil 25. se ztrátou 12:19 minuty. Mezi ženami obhájila titul Lucy Gossage z Velké Británie, Petra Krejčová dokončila 14. ze sedmnácti v čase 23:01 minuty za ní.

„Bylo to hodně těžký, pro mě poprvé bezhákově,“ komentoval svůj výsledek Jan Čelůstka. Načnulo ho už počasí. „Tady bylo pětadvacet, tam pět a pršelo. Na startu byly dva stupně. Museli jsme se obléknout. Taky mě zklamala pořadatelská úroveň. Trať vytyčovali až v průběhu běhu…“

Rozběhl zadrženě. „Věřil jsem, že se dokážu dostat dopředu na kole. Bohužel se to nepovedlo, udělala se tam skupinka a na ni jsem už neměl. To mě morálně zdeptalo. Nebyl jsme pak už schopen víc zabrat. Dokončil jsem, byl to dobrý trénink,“ dodal.

Čelůstka uvažuje stále o účasti v duatlonovém závodě na Hrách neolympijských sportů v Cali v Kolumbii koncem července. „Tam se jede klasický duatlon 10-40-5, to by mi mělo více vyhovovat. Ale zatím vůbec nevím, zda se tam pojede nebo ne.“

Aernouts rozhodl v závěrečném sprintu a cílovou čáru protnul se čtyřměsíční dcerkou v náručí.  Mistr světa z roku 2010 vyhrál očekáváný souboj s krajanem a tréninkovým partnerem Robem Woestenborghsem. Bronzovou medaili získal Andy Sutz ze Švýcarska.


„Tempo bylo hodně vysoké, a tahali jsme hlavně my s Robem,“ říkal král. „Jsem spokojený s druhým místem, protože Barta znám a vím, že je lepší než já,“ dodal Rob Woestenborghs, loni také druhý na světovém šampionátu v tradičním Zofingenu.

Velkým překvapením bylo odpadnutí obhájce a nedávného dominátora Joeriho Vansteelanta ve čtvrtém okruhu prvního běhu, kde už ztrácel 55 vteřin. Později odstoupil a vysvětlil to zraněním stehenního svalu.

„Vždycky je těžší vyhrávat, když to od vás všichni očekávájí, proto jsem moc šťastná,“ říkala vítězka. Devět dní před startem se omluvila s antibiotiky nemocná Helena Erbenová – přesto zůstalo její jméno ve výsledkové listině na webu ITU…  Namísto ní závodila jihočeská Petra Krejčová, opravdu.

Juniorské tituly na kratších sprint tratích mají Jorik van Egdom z Nizozemska a slovenská nositelka známého jména Ivana Kuriačková. Češi? Jakub Josef byl devatenáctý (-3:44) a Václav Lebeda jedenadvacátý (-3:51) ze sedmadvaceti v cíli.

Čest české vlajky zachránil jako vždy veterán a soukromník Miroslav Krsek z Lukové, léčitel a umělecký řezbář, bývalý skvělý maratonec, tentokrát veze stříbro v kategorii 65-70 let!

Kompletní výsledky najdete zde: http://www.triathlon.org/results/result/2013_horst_etu_powerman_long_distance_and_sprint_duathlon_european_champion/259010

Hodnocení:
Přečteno 926x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
10.6.19Stále nedovedu pochopit, kde se to ve mně vzalo, říká Veronika Andrlová
9.6.19MISTROVSKÉ TITULY SI Z PŘÍBRAMI ODVÁŽEJÍ VOLÁR S ANDRLOVOU
9.6.19Ostrovský triatlon zažil velké návraty i vítězství Petra a Brantlové
5.6.19Třetí titul pro mě hodně znamená, říká Lucy Charles-Barclay
5.6.19The Championship ovládli Sebi Kienle a Lucy Charles, Kahlefeldt a další Češi na podiu!
4.6.19Do Ostrova míří elitní triatlonisté, ale také rodiny s dětmi
2.6.19CZECHMANA OVLÁDLI PETRÁSEK A SUVERÉNNÍ KŘIVÁNKOVÁ
2.6.19REPREZENTANTI MĚLI NA EVROPSKÉM ŠAMPIONÁTU SMOLNÝ DEN
30.5.19PŘIVEZOU ČEŠTÍ TRIATLONISTÉ Z MISTROVSTVÍ EVROPY MEDAILI?
29.5.19Mohla jsem trochu pošetřit energii před víkendovým ME, říká Romana Gajdošová