Duatlon Kamenná 2010

18.05.2010 -
V Kamenné se sešlo 33 účastníků již druhého ročníku duatlonu, který probíhal v prostorách místního koupaliště, aby bojovali nejen mezi sebou, ale především s nástrahami letošního "nádherného jarního" počasí, které mělo původně nabídnout dešťovou koupel. Během dopoledne se nakonec žádný déšť nekonal a foukal jen velmi silný vítr, který později přitížil účastníkům během cyklistické části.

I přes nepřízeň počasí se pořadatelům, v čele s Milanem Procházkou, přihlásilo 26 mužů, 3 ženy a 2 (dvoučlenné štafety).

Start v deset hodin všichni očekávali s obavami jestli se déšť přeci jen nepřižene. Po startu na trať prvního 4,8 km dlouhého běhu se na čele vytvořila početná skupina Klement, Křivánek, Tichý, Procházka, Nedělka, Dokulil, Šťáva, Rymeš, Kučera, Václavek, která se ovšem během prvního ze tří okruhů rozdělila. Do cíle první části závodu doběhla již pouze dvojice Klement a Tichý za nimi s malou 20 vteřinovou ztrátou potom přiběhl osamocený Křivánek.

Tato trojice si začala vytvářet náskok i během cyklistického úseku a jediný kdo jim konkuroval byl jihlavský Nedělka, který skupinu dojel. Společně tato čtveřice dojela až do druhého depa, kvůli silnému větru se žádnému z těchto závodníků nechtělo nastupovat.

V druhém depu si rychlým převlekáním vytvořil drobný náskok Jan Klement (Axiom Orbitt Žďár nad Sázavou) a minimální náskok se mu podařilo udržet až do cíle, druhý doběhl František Tichý, třetí potom Josef Křivánek.

Během závodu žen, které závodily na tratích 3,2 - 18 - 1,6 km, se již od startu dostala dopředu Lucie Vaverová, do prvního depa doběhla s náskokem 20 vteřin na mladičkou Mariku Zahradníčkovou na třetím místě potom běžela Klára Březnová.

Lucka si, ale výbornou cyklistickou částí, kde získala přes 3 minuty na obě pronásledovatelky zajistila klidné proběhnutí závěřečného běžeckého okruhu a s velkým náskokem si doběhla pro vítězství.

Na všechny závodníky po závodě mimo vyhlášení a tomboly, čekal také párek a další občerstvení. Pršet začalo až těsně po vyhlášení posledních cen v tombole, kdy již všichni nasedali do aut a spokojeni a unaveni mířili vstříc dalšímu tréninku a závodům.

Celkové výsledky najdete a informace o dalších akcích ZDE

nervy před startem

33 startujících po startu

na špici Tichý, Klement, Křivánek

celkové pořadí 1. Klement Jan, 2. Tichý František, 3. Křivánek Josef

vítězní Jan Klement (Axiom Orbitt), František Tichý (Veloservis Havlíčkův Brod), Josef Křivánek (TriLamy Brno)

vítězka Lucie Vaverová

Lucie Vaverová (TJ Spartak Třebíč)

Hodnocení:
Přečteno 908x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
3.8.20ČESKÉ TITULY V DLOUHÉM TRIATLONU ZÍSKALI REKORDNÍ ŘENČ A KŘIVÁNKOVÁ
1.8.20XTERRA ČESKÝ POHÁR ZAVEDE TRIATLONISTY DO MOSTU
29.7.20Švýcarský Gigathlon bude letos jen v Česku. V Mělníce a okolí
27.7.20Grebík ovládl potřetí Valachy Man, Wohl prodlužuje vítěznou sérii v Pardubicích.
23.7.20Nová výzva pro hobby sportovce i vrchol sezony pro triatlonisty
22.7.20Jubilejní Valachy Man je už tento víkend, místa ve startovní listině ještě jsou
21.7.20Mým hnacím motorem je vystoupení z komfortní zóny, říká Jan Hrubý
20.7.20Triatlon Babice, Hulmen Triatlon nebo Welzlův kvadriatlon
13.7.20Je to pro mě neskutečný pocit zadostiučinění, říká Pavel Wohl
10.7.20Přes zimu jsem se věnoval sprintům a vyplatilo se, říká Jan Volár